O nas


Jesteśmy wykwalifikowanym zespołem, specjalizującym się w rozliczeniach podatków z Niemiec. Swoją wiedzę i doświadczenie zdobywaliśmy za naszą zachodnią granicą, dzięki temu wiemy i potrafimy więcej niż konkurencja. Znamy doskonale niemieckie prawo podatkowe, nie tylko w teorii, ale także w praktyce. Skuteczność działania to dla nas podstawa. Zdobyta wiedza i wieloletnie doświadczenie pozwalają nam na swobodne poruszanie się w tematyce skutecznego odzyskiwania zwrotu podatku z Niemiec.


Rozlicz swój podatek z Niemiec z Taxomi

Naszym celem jest skuteczne odzyskiwanie możliwie największego zwrotu podatku z Niemiec dla naszych klientów. Chcemy, by cała procedura odzyskiwania nadpłaconego podatku przebiegała sprawnie i bez zbędnych formalności. Zależy nam na tym, by nasz klient w prosty i przystępny dla niego sposób dostarczył nam niezbędne dane i dokumenty, ale jednocześnie otrzymał najlepszy możliwy wynik finansowy przy zwrocie podatku z zagranicy.

Indywidualne podejście

Skuteczność w odzyskiwaniu nadpłaconego podatku

Bez wychodzenia z domu i zbędnych formalności

92%

klientów decyduje się na współpracę z nami po otrzymaniu wstępnej kalkulacji

64%

o tyle średnio zwiększa się Twój zwrot, jeśli decydujesz się na rozliczenie podatku z Niemiec właśnie z nami

96%

w tylu procentach Niemiecki Urząd Skarbowy uznaje proponowane przez nas odliczenia i ulgi

98%

klientów poleca nas dalej po otrzymaniu decyzji podatkowej


Skuteczność to podstawa


Co nas wyróżnia?

Stałe ceny naszych usług, nie pobieramy prowizji i nie mamy ukrytych kosztów. Cena za usługę pozostaje zawsze bez zmian.

Bezpłatna kalkulacja zwrotu podatku z Niemiec. Dopiero po otrzymaniu od nas informacji, decydujesz o zleceniu nam wykonania niemieckiego rozliczenia

Proste procedury. Nie wymagamy stosu dokumentów. Współpraca z nami jest łatwa, prosta i przyjemna.

Wieloletnie doświadczenie pozwala na optymalizację odliczeń podatkowych, tak aby nasz klient uzyskał najwyższy możliwy zwrot podatku z Niemiec.

Profesjonalizm. Specjalizujemy się w rozliczeniach niemieckiego podatku. Przeprowadzamy całą procedurę od początku do końca. W razie potrzeby odpowiadamy na pytania ze strony Niemieckiego Urzędu Skarbowego, piszemy odwołania i robimy korekty niekorzystnych decyzji.

Dlaczego warto wybrać Taxomi - Certyfikowane Biuro Księgowe do rozliczenia podatku z Niemiec?

posiadamy odpowiednie pozwolenia i kwalifikacje do wykonywania niemieckich rozliczeń podatkowych, dzięki czemu z nami można zrobić rozliczenie niemieckiego podatku w Polsce i nie martwić się o zbędne formalności

specjalizujemy się w niemieckich rozliczeniach i prawie podatkowym, co pozwala nam na całkowite skupienie się na tematyce odzyskiwania podatku z Niemiec dla naszych rodaków

znamy praktyczne zastosowania odliczeń, uwzględniania ulg podatkowych oraz uzyskiwania jak najlepszego wyniku finansowego szczególnie u osób, które poza pracą w Niemczech prowadzą gospodarstwo domowe w Polsce lub które swoje centrum interesów życiowych przeniosły całkowicie za naszą zachodnią granicę

korzystamy z bezpiecznego systemu oraz odpowiedniego oprogramowania

rozliczenie podatkowe z Niemiec jest wysyłane bezpośrednio do odpowiedniego Niemieckiego Urzędu Skarbowego drogą elektroniczną przy użyciu odpowiedniego systemu, co skraca całą procedurę, a co za tym idzie czas oczekiwania na zwrot podatku z Niemiec

Rozliczenie podatku z Niemiec – najczęściej zadawane pytania?

1

Od czego zależy jaki zwrot podatku z Niemiec otrzymam?

Wysokość zwrotu podatku z Niemiec zależy między innymi od różnicy jaką podatnik ma rzeczywiśchie do zapłacenia za dany rok a pobraną przez pracodawcę i wpłaconą zaliczką z tytułu podatku dochodowego do Finanzamtu. Często zdarza się tak, że pracodawca co miesiąc płaci większą zaliczkę na podatek dochodowy za pracownika niż wynika to później z rocznej kalkulacji. Wówczas wychodzi zwrot podatku dochodowego dla podatnika przy rozliczeniu rocznym. Ponadto kwotę do opodatkowania można pomniejszyć poprzez uwzględnienie w deklaracji odliczeń i ulg podatkowych.
2

Kiedy mogę odzyskać cały zapłacony podatek z Niemiec?

Cały zapłacony w Niemczech podatek można odzyskać wtedy, gdy wysokość dochodu do opodatkowania nie przekroczyła kwoty wolnej od podatku. Kwota ta wynosi dla singla w 2023 roku 10 908€ (w roku 2022 – 10 347€), natomiast dla związku małżeńskiego 21 816€ (w roku 2022- 20 694€). Oznacza to, że jeśli podatnik w ciągu roku nie przekroczył odpowiednio kwoty wolnej, odzyska cały zapłacony podatek z Niemiec. Celem zatem każdego rozliczenia niemieckiego PIT-u jest pomniejszenie dochodu do opodatkowania, tak aby uzyskać, jak najwyższy zwrot podatku z Niemiec. Ważne jest zatem uwzględnienie w deklaracji podatkowej odliczeń podatkowych oraz należnych ulg.
3

Za jakie lata mogę ubiegać się o zwrot z podatku z Niemiec?

Rozliczenie podatku z Niemiec można wykonać na 4 ostatnie lata. Oznacza to, że w roku 2023 można uzyskać zwrot podatku z Niemiec za rok 2019, 2020, 2021 i 2022. Jeśli w ciągu ostatnich lat pracowałeś w Niemczech i nie zrobiłeś jeszcze deklaracji podatkowej, warto sprawdzić, czy nie należy Ci się zwrot z Niemieckiego fiskusa. Taxomi wykonuje bezpłatną kalkulację należnego zwrotu podatku z Niemiec. W sytuacji, kiedy wykonanie rozliczenia podatkowego nie będzie Ci się opłacało, nie ponosisz żadnych kosztów.
4

Dlaczego rozliczenie wspólne z małżonkiem może się bardziej opłacać?

W większości przypadków wspólne rozliczenie podatku z Niemiec bardziej się opłaca, szczególnie w sytuacji, gdzie drugi małżonek mieszka w Polsce. Oznacza to, że przy wspólnym rozliczeniu przeważnie otrzymujemy wyższy zwrot podatku z Niemiec. Różnica pomiędzy rozliczeniem indywidualnym a rozliczeniem wspólnym sięga często nawet kilku tysięcy euro. Wpływ na to, że rozliczając się wspólnie możemy uzyskać o kilka tysięcy euro więcej ma to, że zyskujemy wtedy większą kwotę wolną od podatku i możemy uwzględnić koszty prowadzenia podwójnego gospodarstwa domowego, jeśli jeden z małżonków mieszka w Polsce. Do wspólnego rozliczenia się z małżonkiem, mieszkającym w Polsce potrzeby jest wypełniony przez Polski Urząd Skarbowy druk EU/EOG.

Rozlicz swój podatek z Niemiec z nami
i uzyskaj najwyższy zwrot podatku z zagranicy


Nasze kwalifikacje i wieloletnie doświadczenie w odzyskiwaniu podatku z zagranicy gwarantują rozliczenie podatku z Niemiec szybko, skutecznie i z najlepszym wynikiem finansowym.

Chcesz rozliczyć podatek z Niemiec? Skontaktuj się z nami:

ROZLICZ PODATEK